Karography

Cześć! Mam na imię Karolina i bardzo miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tu masę porad i historii na temat jak promować swoją firmę w internecie, jednocześnie prowadząc szczęśliwe, spełnione życie „po pracy”. Mówiąc krótko, jest to blog dla tych, co biorą sprawy w swoje ręce i chcą rozwijać się zarówno zawodowo, jak i personalnie.

Skąd w ogóle pomysł na Karography, kim jestem i skąd wiem, o czym piszę?

W skrócie: od kilkunastu lat jestem zafascynowana rozwojem osobistym oraz marketingiem małych i średnich firm. Obie te sfery życia spotykają się pod jednym mianownikiem: pasja. Do życia, do pracy. Do życia przed, w trakcie, i po pracy. W weekend i w poniedziałkowy poranek. Bo jedną trzecią swojej dorosłej egzystencji spędzasz zarabiając pieniądze. Kolejna porcję przesypiasz. A ta ostatnia „jedna trzecia” to tak zwane „życie”.

Bardzo dobrze pamiętam moment, jak po raz pierwszy usłyszałam to proste równanie. Byłam w szoku, nie mogłam uwierzyć, że to prawda. Fakt, że miałam wtedy około 16 lat i perspektywa siedzenia w biurze od 9 do 17, 5 razy w tygodniu, oraz plus minus 25 dni urlopu w roku było absolutną (i przerażającą) abstrakcją. Wiem, że nie jestem w tym doświadczeniu sama (pozdrawiam wszystkich „wkraczających w dorosłość” absolwentów!).

Rozwiązanie było jasne: trzeba tak żyć, aby te dwie trzecie naszego życia, które nie spędzamy na spaniu, były jak najlepiej wykorzystane, szczęśliwe, spełnione i przepełnione pasją.

Karography istnieje po to, by znajdować na to rozwiązania, dzielić się swoją wiedzą na ten temat i podszczypywać swoje i moich Czytelników ego, żeby stymulować się do ciągłego rozwoju; zarówno tego zawodowego, jak i personalnego.

Idź do artykułów o marketingu i promocji

Idź do artykułów o osiąganiu swoich celów

Idź do wywiadów i historii o braniu życia w swoje ręce

Dlaczego marketing dla małych i średnich firm

Często jest tak, że impulsem do założenia swojej firmy jest marzenie o „byciu swoim własnym szefem” i robienie tego, co się kocha. Od kilku lat pracuję w międzynarodowej firmie, która koncentruje bardzo dużo lokalnych, rodzinnych przedsiębiorstw na swojej platformie.

Po napisaniu niezliczonej ilości tekstów w stylu „O Nas” i  budowaniu strategii komunikacji promocji ich ofert wiem jedno: promowanie swojej firmy (zwłaszcza w internecie), gdy nie mamy na to czasu, siły, narzędzi czy doświadczenia, to dość frustrujące zajęcie. Zajęcie, które czasami zabija pasję i miłość do robienia tego, co przecież zainspirowało nas do otwarcia swojego biznesu.

Jeśli myślisz o założeniu projektu, strony internetowej, ale totalnie nie wiesz, jak to wypromować, czytaj dalej. Jeśli już masz swoją firmę, ale trudno Ci odnaleźć się w gąszczu technik promocji w internecie – jestem pewna, że mogę pomóc. Znajdziesz u mnie artykuły poświęcone właśnie tej tematyce.

Dlaczego osiąganie celów?

No dobrze, ale co z tym słynnym „czasem wolnym” lub tzw. „życiem”, najprzyjemniejszą jedną trzecią, czasem niespędzanym na pracy? Zdradzę Ci sekret: nie ma czegoś takiego, jak balans pomiędzy pracą a życiem. Obie te sfery muszą być w ciągłym tańcu, harmonii; przenikać się wzajemnie. Wtedy rośnie szansa na zwiększenie poziomu zadowolenia ze swojej egzystencji na tym świecie.

Łatwiej powiedzieć, niż zrobić, prawda? „Samodoskonalenie” czy „rozwój osobisty” ma chyba tyle samo prześmiewców, co fanatyków. Jeśli, podobnie jak ja, zwyczajnie chcesz mieć szczęśliwe, spełnione życie, nie uciekniesz od pracy nad sobą. Na Karography przeczytasz artykuły o tym, jak w konkretny sposób budować dobre nawyki i zamieniać plany w sukcesy.

Dobra wiadomość jest taka, że ta „praca nad samym sobą” wcale nie musi być uciążliwa czy nudna. To może być jedna z najwspanialszych przygód w Twoim życiu.

Bardzo dobrze pamiętam moment, gdy w końcu to do mnie dotarło. Był rok 2012. Siedziałam na konferencji zapoznawczej organizacji studenckiej AIESEC w chłodnej sali gimnastycznej w szkole w Kowarach Śląskich, a jakiś bardzo zmotywowany student-szkoleniowiec opowiadał o tym, że chcieć to móc. I wtedy zrozumiałam: możesz ZAPLANOWAĆ spełnianie swoich marzeń. Zorganizować to. Nauczyć się, jak. Nie musisz mieć do tego nadnaturalnych predyspozycji czy magicznej pigułki.

Wystarczy znać kilka zasad, jak brać życie w swoje ręce.

“Life can be so much broader, once you discover one simple fact, and that is that everything around you that you call ‘life’ was made up by people who were no smarter than you. And you can change it, you can influence it, you can build your own things that other people can use. Once you learn that, you’ll never be the same again.”

Steve Jobs